Agenda Intelligent BPA Summit 2022

18 – 19 maja 2022

Konferencja, 18 maja 2022

Poznajmy się!
8.30 - 9.00 | 30min
Poranny networking

Uczestnicy przybywający w Internecie na konferencję zostaną podzieleni na kilkuosobowe grupy (losowo) po to, by w bezpośredniej rozmowie za pomocą nowoczesnych systemów wideokonferencyjnych, mogli chwilę porozmawiać i dowiedzieć się: (1) skąd przybyli, (2) co ich zachęciło do udziału w Intelligent BPA Summit - czego chcieliby się dowiedzieć i czego na konferencji szukają, (3) czym sami mogliby się podzielić z innymi.

Przy okazji wcześniejsze pojawienie się uczestników pozwoli im sprawdzić funkcjonowanie sprzętu i oprogramowania po stronie użytkownika, poznać interfejs konferencji, zrozumieć ''jak wszystko działa''.

9.00 – 11.20

Sesja plenarna

Sesja plenarna
9.00 - 9.10 | 10min
Otwarcie konferencji
Sekretarz Rady Programowej IBPA Summit, Dyrektor ds. rozwoju
Evention
GOŚĆ SPECJALNY
9.10 - 9.30 | 20min
Inteligentna Automatyzacja: Wsparcie biznesu i budowanie bardziej ludzkiego świata*

IA, zwana również Hiperautomatyzacją, to jeden z najnowszych trendów w szeroko pojętej sztucznej inteligencji. Jest to najnowocześniejsza kombinacja metod i technologii, obejmująca ludzi, organizacje, uczenie maszynowe, platformy low-code, zrobotyzowaną automatyzację procesów (RPA) i wiele innych.
Podczas prezentacji poszukam odpowiedzi na pytania: dlaczego wykorzystanie IA rozwija się tak szybko? Jakie korzyści przynosi ludziom, firmom, klientom i społeczeństwu? W jaki sposób IA może zwiększyć odporność naszych systemów zdrowotnych i ekonomicznych, aby chronić ludzkie życie i środki utrzymania nawet w czasach pandemii lub kryzysów? W jaki sposób wiodące organizacje były w stanie wykorzystać pełny potencjał IA na dużą skalę i wygenerować ogromny wzrost wydajności w zakresie od 20 do 60%? W jaki sposób IA może uratować ponad 10 milionów istnień ludzkich rocznie, potroić nasz globalny budżet na edukację, wyeliminować głód lub pomóc chronić naszą planetę?

Artificial Intelligence and Automation expert, author, influencer, and thought leader
9.35 - 10.05 | 30min
DYSKUSJA PANELOWA: Robotyzacja - kolos na glinianych nogach?

Ostatnie lata to dosłownie eksplozja popularności narzędzi RPA w polskich firmach. Coraz częściej jednak pojawiają się głosy, które mówią, że jest to jednak przysłowiowy kolos na glinianych nogach. Skąd takie stwierdzenia i czy jest to prawda - na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy panelu. Dodatkowo w trakcie rozmowy poruszane będą zagadnienia związane z kierunkiem transformacji robotyzacji w stronę hiperautomatyzacji oraz tego, jak będzie wyglądać przyszłość w tym obszarze.

Moderator:

Kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Paneliści:

Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny
Unum Życie TUiR

 

Dyrektor Operacyjny, Departament Systemów Obszarów Wsparcia
Bank Pekao
Prezes
Ideas NCBR
SSC Director
Jerónimo Martins
10.10 - 10.30 | 20min
Low-Code jako spoiwo architektury aplikacyjnej w Grupie Raben

Czy warto zakochiwać się w jednej technologii? Jak poukładać architekturę aplikacyjną w strukturze rozproszonej na wiele spółek, krajów i języków? W jaki sposób wykorzystać Low-Code aby umocnić i usprawnić przebieg procesów odbywających się w różnych narzędziach? Kogo angażować do budowania „spoiwa” w narzędziach Low-Code?

IT Projects Coordinator - Fin Systems
Raben Management Services
Dyrektor Handlowy
WEBCON
10.35 - 10.55 | 20min
API do automatyzacji wywiadów rynkowych, badań branżowych i dogłębnej analizy spółek*

Podczas prezentacji omówione zostanie, w jaki sposób portfolio produktów EMIS i CEIC API wspomaga automatyzację analizy danych i automatyzację danych z zakresu analizy rynku. Zaprezentowane zostaną przykłady wykorzystania big data i konfiguracji hurtowni danych zawierających informacje spółkowe, finansowe i rynkowe z agregatorów danych. Omówiona zostanie też automatyzacja integracji mikro i makro zasobów danych oraz usprawnienie codziennych zadań kierowników operacji IT i kierowników projektów.

Group Product Manager API & Integrations
EMIS & CEIC - ISI Emerging Markets Group
11.00 - 11.20 | 20min
Bezpieczeństwo i automatyzacja pracy w chmurze

Opowiemy jak najskuteczniej chronić swoje zasoby przed cyberatakami oraz w jaki sposób przyśpieszyć i zautomatyzować pracę zespołu. Omówimy także najciekawsze rozwiązania dla biznesu w ramach IBM Hybrid Cloud Management & Business Automation.

Wiceprezes
Cloudware Polska
11.20 – 11.40
Przerwa
11.40 – 13.15

Sesje równoległe

Machine Learning, AI & data
Sesja równoległa I
11.40 - 12.00 | 20min
Poprawienie trafności wyników wyszukiwania przez zastosowanie modelu uczenia maszynowego Learning to Rank
NLP/ML Expert
Findwise (Tietoevry Create)
NLP/ML Expert
Findwise (Tietoevry Create)
RPA and beyond
Ścieżka równoległa II
11.40 - 12.00 | 20min
Jak możemy sprawić, że nasze roboty będą mądrzejsze?*
Global Product Owner for Robotics & Intelligent Content Services
ING
Machine Learning, AI & data
Sesja równoległa I
12.05 - 12.25 | 20min
Automatyzacja procesu harmonogramowania czasu pracy z wykorzystaniem algorytmów genetycznych
Właściciel
QTI
RPA and beyond
Ścieżka równoległa II
12.05 - 12.25 | 20min
Hiperautomatyzacja otwiera drzwi do Silosów*
People Service Digitalization Product Owner
Volvo Group Polska
Machine Learning, AI & data
Sesja równoległa I
12.30 - 12.50 | 20min
To nie jest zwykły BI, czyli automatyzacja procesów biznesowych w oparciu o NLU
Customer Engineer
Google Cloud Poland
Customer Engineer for Smart Analytics and AI
Google Cloud Poland
RPA and beyond
Sesja równoległa II
12.30 - 12.50 | 20min
Przykłady wykorzystania RPA jako narzędzia integrującego rozwiązania AI w Intelligent BPA
Dyrektor ds. Wdrożeń
PZU
12.55 – 13.45
Obiad
13.45 – 14.35

Dyskusje roundtables

Równoległe dyskusje to element konferencji angażujący wszystkich uczestników. Ta sesja ma kilka celów. Po pierwsze, bezpośrednią wymianę opinii i doświadczeń w ramach konkretnego zagadnienia, interesującego daną grupę uczestników. Po drugie – możliwość spotkania i rozmowy z prowadzącym dane roundtable – zaprosiliśmy bowiem do ich prowadzenia osoby o dużej wiedzy i doświadczeniu. Sesja roundtables to szerokie spektrum tematów – tak, aby każdy uczestnik konferencji mógł znaleźć interesującą go najbardziej dyskusję i poznać w ten sposób innych uczestników zainteresowanych tą samą tematyką.

Roundtable
Strategie automatyzacji i architektury informacji

Czy i kiedy w automatyzacji stosować podejście Citizen Development? Jakie są przewagi centralnego departamentu IT nad oddolnym budowaniem aplikacji przez biznes? Czym sugerować się w pierwszej kolejności wybierając strategię automatyzacji? Kiedy połączenie strategii Citizen Developmentu i centralnego departamentu IT przyniesie efekt synergii?

Dyrektor Handlowy
WEBCON
Roundtable
Jak odpowiednio zabezpieczyć i zautomatyzować swoje zasoby w chmurze hybrydowej

Podczas dyskusji porozmawiamy o cyberbezpieczeństwie chmury i jej automatyzacji. Przyjrzymy się także dedykowanym narzędziom z obszaru Business Automation i Hybrid Cloud Management z portfolio IBM.

Key Account Manager
Cloudware
Roundtable
Jak skutecznie zautomatyzować aktualizacje danych podmiotów biznesowych w Twoim CRMie?

Podczas dyskusji porozmawiamy o tym, jakie informacje przechowywać w CRM i jak je pozyskać (kluczowe informacje o polskich spółkach, profile, finanse, KRS, UBO, etc.). Dlaczego ważna jest aktualizacja danych? Jak zarządzać aktualizacjami?

Rozmowa odbędzie się w języku polskim.

 

Head of Product Development
ISI Emerging Markets Group
Group Product Manager API & Integrations
EMIS & CEIC - ISI Emerging Markets Group
Head of Company Database
ISI Emerging Markets Group
Roundtable
Szanse i zagrożenia dla firmy płynące z rozwoju i skalowania robotyzacji

Podczas dyskusji wspólnie zastanowimy się nad tym, kiedy robotyzację realizować in-house, a kiedy lepiej oursource’ować; jak budować zespoły robotyzacji/automatyzacji – kto powinien wchodzić w ich skład, gdzie powinny być umocowane; Zastanowimy się też, jak znaleźć złoty środek między potrzebami a możliwościami rozwoju i utrzymania; jak mitygować ryzyko operacyjne w istotnych procesach, jak i zastępowalności w przypadku odejść pracowników.

Dyrektor Obszaru Innowacji i Robotyzacji
Link 4
Roundtable
Czy LowCode może pomóc, kiedy na rynku brakuje programistów tradycyjnych języków programowania?

Jakie aplikacje są budowane przez programistow, a jakie przez low code? Czy różnica ma znaczenie dla przeciętnego użytkownika? Co po zbudowaniu aplikacji, deployment, maintenance i zmiany w aplikacjach low code? Jak zbudować zróżnicowany zespół pod względem kompetencji technicznych?

Product Owner – Low Code CoE
Schaeffler Global Services Europe

Proponowane tematy dyskusji:

Czy roboty, low-code mogą pomóc, kiedy na rynku nie ma programistów java?

Rozwijanie talentów / utrzymanie ich w organizacji

Etyka automatyzacji – wyzwania

14.35 – 14.55
Przerwa
14.55 – 16.20

Sesje Case Studies

Sesje case studies mają bardzo praktyczny charakter. Zaproszeni eksperci zaprezentują studia przypadków, a po każdej prezentacji odbędą się rozmowy członków Rady Programowej z Prelegentami. Również uczestnicy będą mieli możliwość skierowania swoich pytań do Prelegentów i włączenia się w dyskusję.

 

Przedstawiciele Rady Programowej:

Head of Robotics
Nordea
Head of Data & Analytics
Kinguin
IT Area Lead Digital Experience & Automation
ING Tech Poland
RPA CoE Head
Schaeffler Global Services
Strategie rozwoju i automatyzacji biznesu
Case study
14.55 - 15.35 | 40min
Dlaczego optymalizacja i automatyzacja muszą mieć wspólny model operacyjny, aby osiągnąć sukces całego programu Intelligentnych Automatyzacji
Intelligent Process Lead
Pandora
Process Automation Lead
Pandora
Strategie rozwoju i automatyzacji biznesu
Ścieżka równoległa I
14.55 - 15.35 | 40min
Kiedy hiperautomatyzacja ma sens – przykłady wdrożeń
Head of Delivery, Managing Partner
Office Samurai
Strategie rozwoju i automatyzacji biznesu
Sesja równoległa I
15.40 - 16.20 | 40min
Ładowarka FTTH – robot, który zmienił naszą organizacje pracy
Ekspert Automatyzacji Procesów i Rozwoju Narzędzi Biznesowych
Orange Polska
Strategie rozwoju i automatyzacji biznesu
Case study
15.40 - 16.20 | 40min
Jak przestać pracować jak robot - program demokratyzacji RPA w Allegro
Inżynier ds. automatyzacji i robotyzacji procesów
Allegro
Lider zespołu automatyzacji
Allegro
16.20 – 16.30
Sesja plenarna
Zakończenie konferencji

Spotkanie wieczorne na żywo!

19.00 – 22.00

Zapraszamy na spotkanie wieczorne w Restauracji Mokolove (Różana 14), gdzie nie zabraknie dobrego jedzenia i napojów, i gdzie będzie można ze sobą porozmawiać. Gościem specjalnym spotkania będzie Michał Zaorski – uczestnik edycji Mam Talent!, który wprowadzi nas w świat iluzji. Spotkajmy się w Mokolove! Więcej szczegółów w zakładce EVENT WIECZORNY.

Warsztaty, 19 maja 2022

Warsztat
9.00 - 11.00 | 120min
Potrzeba - Proces - Automatyzacja: Czyli jak zamodelować i stworzyć aplikację przy pomocy narzędzi Low-Code

Podczas 2-godzinnego warsztatu pokażemy, w jaki sposób zbudować funkcjonalną i działającą aplikację biznesową. Eksperci WEBCON umożliwią chętnym uczestnikom wypróbowanie darmowej wersji platformy WEBCON BPS oraz modułu no-code do tworzenia prototypów aplikacji, WEBCON Designer Desk.

Poznaj szczegóły warsztatów

Starszy Konsultant
Webcon
Key Account Manager
Webcon
Warsztat
11.30 - 13.30 | 120min
Tworzenie efektywnych zespołów RPA – role, odpowiedzialności, zarządzanie
Head of Delivery, Managing Partner
Office Samurai
Warsztat
11.30 - 13.30 | 120min
Demokratyzacja automatyzacji w praktyce – zasady, narzędzia, wdrożenie
Kierownik Działu Inteligentnej Automatyzacji
Grupa Neuca

STREFA WIEDZY

Strefa wiedzy to sekcja prelekcji w formule Video on Demand, nagrane wcześniej, udostępnione uczestnikom przed konferencją, w trakcie konferencji i później, wraz z nagraniami prezentacji z konferencji.

Strefa Wiedzy
Cyfrowa transformacja w Echo Investment - Case study
Partner & Digital Transformation Leader
bpmRiders
Director of Strategic Planning
Echo Investment
Strefa Wiedzy
Wyszukiwanie semantyczne z wykorzystaniem wektorowej reprezentacji słów i dokumentów
Experienced CDO & DQM
BI Insight
Strefa Wiedzy
Wirtualny doradca vs. doświadczony sprzedawca - jak osiągnąć synergię między AI a HI (Human Intelligence)?
CEO
feeCOMPASS
Strefa Wiedzy
Automatyzacja systemu monitoringu reklam przy użyciu AI
CEO, Współzałożyciel
MIM Solutions
Strefa Wiedzy
Robotyzacja procesów, w których czasami jest "nerwowo" na linii klient-firma
Starszy Specjalista Robotyzacji Procesów Biznesowych
Credit Agricole Bank Polska
Chief Innovation Officer
Deviniti

* Wystąpienie w języku angielskim. Organizator nie przewiduje tłumaczenia.

IBPA SUMMIT 2022

18-19 maja 2022
Warszawa
www.bpasummit.pl

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m: +48 570 611 811
e: weronika.warpas@evention.pl

© 2022 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.