Jan Maria Kowalski

Dyrektor Operacyjny, Departament Systemów Obszarów Wsparcia, Bank Pekao

Aktualnie odpowiada za rozwój systemów wsparcia procesów biznesowych i operacji, zaangażowany również w rozwój architektury korporacyjnej, zarządzanie projektami i wdrażanie innowacji. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (informatyka) oraz SGH i WWSI (zarządzanie). Posiada 15 lat doświadczenia w pracy po stronie zarówno dostawcy usług IT, jak i klienta, głównie w sektorze finansowym. Jego domeną jest transformacja cyfrowa, procesy sprzedaży produktów i obsługi klienta oraz integracja systemów.
Wdrożył CRM dla 10tys.+ użytkowników, platformę ESB integrującą 30+ systemów, platformę BPM dla 100+ procesów, rozwija centrum kompetencji RPA, które zbudowało już 150+ robotów wykonujących 20 tys. zadań dziennie.
Autor strategii hiperautomatyzacji, w ramach której, poza szeroko rozumianą automatyzacją procesów, coraz więcej eksperymentuje ze sztuczną inteligencją (chatboty, NLP / analiza wypowiedzi Klientów, iOCR / autorskie rozwiązanie do analizy dokumentów), demokratyzuje wytwarzanie robotów (Akademia Robotyzacji) czy dostarcza narzędzia oparte o LowCode i BI.

Dba o work-life balance 😉 - jest ojcem 5 dzieci i gra na gitarze w zespole rockowym.

 

IBPA SUMMIT 2022

18-19 maja 2022
Warszawa
www.bpasummit.pl

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m: +48 570 611 811
e: weronika.warpas@evention.pl

© 2023 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.